13 آذر 1397

اردوی زیارتی قم جمکران

مولف: محمد رضائی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

اردوی زیارتی قم جمکران

درفضائل زیارت حضرت معصومه
سلام الله علیها(قسمت اول)
 
امام صادق(علیه السلام) فرمود: «إِنَ لِلّهِ حَرَماً وَ هُوَ مَکَةُ وَ إِنَ لِلرَّسُولِ (صلی الله علیه وآله وسلم) حَرَماً وَ هُوَ الْمَدِینَهُ وَ إِنَ لِأَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ(علیه السلام) حَرَماً وَ هُوَ الْکُوفَهُ وَ إِنَ لَنَا حَرَماً وَ هُوَ بَلْدَهٌ قُمَّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهَا امْرَأَهٌ مِنْ أَوْلَادِی تُسَمَّی فَاطِمَةَ فَمَنْ زَارَهَا وَ جَبَتْ لَهُ الْجَنَةُ؛خداوند حرمی دارد که مکه است و رسول خدا حرمی دارد که مدینه است و برای امیرالمؤمنین حرمی دیگر است که کوفه است و برای ما اهل بیت حرمی دیگر است که آن شهر قم است و به زودی بانویی از اولاد من در آن دفن می‌شود که نامش فاطمه است. پس هر که او را زیارت کند بهشت بر وی واجب می‌شود».
راوی می‌گوید این سخن امام صادق(علیه السلام) پیش از ولادت حضرت فاطمه معصومه بود.
 
قسمت دوم:
امام صادق(علیه السلام) می‌فرماید: همانا قم کوفه کوچک است. آگاه باشید که بهشت هشت در دارد که سه در از آنها برای قم است. بانویی از اولاد من در آنجا از دنیا میرود که نامش فاطمه دختر موسی است و با شفاعت این بانو تمام 
شیعیان وارد بهشت خواهند شد.
 
قسمت سوم:
فضیلت زیارت حضرت معصومه در کلام امام رضا و امام جواد(علیهماالسلام)
 
امام رضا(علیه السلام) خطاب به «سعد بن سعد اشعری» فرمودند: ای سعد! از ما قبری در نزد شما هست. سعد می‌گوید: عرض کردم: فدایت گردم، آیا قبر فاطمه دختر حضرت موسی بن جعفر(علیه السلام) را می‌فرمایید؟ امام رضا فرمودند: آری، هر کس او را زیارت کند در حالی ‌که عارف به حقّ او باشد، بهشت از آن ِاوست. پس هرگاه به کنارِ قبر او آمدی، بالای سرش بایست و 34 مرتبه الله اکبر، 33 مرتبه سبحان الله، 33 مرتبه الحمدلله بگو. آن گاه بگو: السلام علی آدَمَ صَفْوَةِ اللهِ ـ تا پایان زیارت شریفه 
 
نیز از امام رضا(علیه السلام) روایت شده که فرمودند: هر کس حضرت معصومه(سلام الله علیها) را در قم زیارت کند، همانند کسی است که مرا زیارت کرده باشد.
 
از امام جواد(علیه السلام) روایت شده که فرمود: «مَنْ زارَ عَمَّتی بِقُمْ فَلَهُ الجَنَّهُ ؛ هر کس عمه‌ام را در قم زیارت کند، بهشت از آنِ اوست»
برگزاری اردوی یک روزه
♧♧قم وجمکران♧♧
پنجشنبه ٩٧/٩/٢٢
 
جهت ثبت نام و هماهنگی به معاونت پرورشی جناب آقای میری مراجعه فرمایید.

تعداد مشاهده (75)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "اردوی زیارتی قم جمکران"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید